پاييز تبلت اندرویدی کامپیوتر gaming cloud

پاييز: تبلت اندرویدی کامپیوتر gaming cloud liquidsky

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری منوی پیتزا فروشی ها از پوستر جشنواره تئاتر فجر بهتر است!

به بهانه نزدیک شدن به سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با بابک محمدی کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون گفت و گویی داشته ایم که در ادامه می خوانید:

منوی پیتزا فروشی ها از پوستر جشنواره تئاتر فجر بهتر است!

منوی پیتزا فروشی ها از پوستر جشنواره تئاتر فجر بهتر است!

عبارات مهم : تئاتر

جشنواره های تئاتر و سینما در وهله اول جهت بازیگران و صورت های معروف آن کشور است.

به بهانه نزدیک شدن به سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با بابک محمدی کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون گفت و گویی داشته ایم که در ادامه می خوانید:

محمدی راجع به پوستر سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به صبا، گفت: پوستر را که دیدم خیلی ناراحت شدم! جشنواره تئاتر فجر یک فستیوال جدی است که هر ساله اجرا می شود. اگر پوستر این هست، واقعا فاجعه هست. تعجب می کنم که آقای مهدی شفیعی راجع به طراحی این پوستر دخالت نمی کنند! شفیعی آن قدر هم بد سلیقه نیست! شنیدم ۷۰ نفر تصمیم می گیرند که تئاتری به فجر بیاید یا نه که این هم تقلید از آکادمی فیلم آمریکاست. ۷۰ نفر کمی عجیب است! آیا آن قدر کارها را پیچیده می کنند؟! آیا اوضاع تئاتر فجر سال به سال بدتر می شود؟ پوستر تئاتر فجر در سطح این فستیوال نیست.

منوی پیتزا فروشی ها از پوستر جشنواره تئاتر فجر بهتر است!

او ادامه داد: با صراحت می گویم که به بازیگران مقام مدیریتی ندهید. مدیریت اجرایی بازیگران در سطح دنیا فاجعه هست. جشنواره مدیر خاص خودش را می خواهد. عوام فکر می کنند کار به دستِ بازیگر صورت می گیرد ،درحالی که هزار فاکتور آماده می شود تا بازیگر بعد از آن به عرصه بیاید. نباید جشنواره ای مثل تئاتر فجر را دست افرادی بدهند که این کاره نیستند ؟!
برای تئاتر کشور عزیزمان ایران در حالت عادی ارزشی قائل نیستند. یک جشنواره فجر هر سال هم داریم که پوسترش این می شود! دو-سه سال پیش هم با پوستر مسئله داشتم. هنگامی که جهت نمایشی پوستری طراحی و جهت مجوز اقدام می کنیم، هزار تا ایراد می گیرند، بعد از این پوستر به عنوان پوستر تئاتر فجر رونمایی می کنند! من خیلی متاسفم جهت تئاتر فجر اگر که این پوسترش باشد، چون فاجعه است! شفیعی و دیگر دوستان دخالتی در طراحی پوستر و برنامه ریزی نمی کنند. کجای دنیا چنین پوستری را که واقعا از نظر تکنیک تا این میزان زشت است را گزینش می کنند؟!

وی افزود: هر کاری که در حوزه سینما و تئاتر انجام می شود، به منِ بابک محمدی مربوط هست. من عقیده خودم را می گویم، گرچه اینها عقیده هیچ کسی را نمی پرسند! هرکسی یک ورق، کاغذ و ابلاغ گرفت هرکاری دلش بخواهد می کند و بعد می رود و دیگر ربطی هم به او ندارد! ولی ما که نمی توانیم این کار را انجام دهیم. ما جهت هنر این ممکلت احساس مسوولیت می کنیم. مسوولیت من در کشور عزیزمان ایران به قسمت تئاتر، سینما و فرهنگ مربوط می شود. بعد این پوستر را یک فاجعه می دانم.

این کارگردان باسابقه تئاتر راجع به کیفیت نمایش های موجود در این جشنواره گفت: سالی که نکوست از بهارش پیداست! نمی دانم در این جشنواره چه تئاترهایی قرار است روی صحنه رود، ولی تجربه ثابت کرده هر لحظه ضعیف است! مدیران در این جشنواره ها از برنامه ها و گفت و گوی های فرهنگی استفاده نمی کنند. نمی گویم پرسشها را حل کنند، چون پرسشها حل شدنی نیست! ولی گفت و گوی فرهنگی برگزار کرده و راجع به کیفیت هر سال و آینده تئاتر صحبت کنند. در ورک شاپ ها، کیفیت تئاتر را ارتقا دهند.

او راجع به نمایش های بخش بین الملل توضیح داد: نمایش های بخش بین الملل را از کبک دره و قاسم آباد اروپا می آورند! فکر می کنند همین که نمایشی خارجی است کفایت می کند، به عنوان نمونه می نویسند این کار از انگلستان یا اتریش آمده، مگر همه تئاترهای اتریش و انگلستان خوب است؟ تمام آلمان را بگردید سه یا چهار تئاتر و سالن درست و حسابی پیدا نمی کنید، با اینکه بودجه زیادی دارند، ولی استعداد ندارند! این تئاترها را فقط به خاطر اسم کشورشان می آورند و این کافی نیست! قالیچه ای که من ببافم یا اهل فن ببافد تفاوت می کند، ولی فقط اینکه قالیچه از کشور عزیزمان ایران آمده کافی نیست! رییس جشنواره نمی تواند با نامه رییس جشنواره باشد، باید جهت چندین سال گزینش شود و در سال به نقاط داخلی و خارجی سفر کند و ببیند چه خبر است! چون مدیران هنری ما با تئاترهای بزرگ دنیا ارتباط ندارند و زبان هم بلد نیستند، به سفارت می روند و کسی را آنجا پیدا می کنند که او هم از قضا زبان نمی داند و در سطح open the door بَلَد است!

به بهانه نزدیک شدن به سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با بابک محمدی کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون گفت و گویی داشته ایم که در ادامه می خوانید:

محمدی ادامه داد: نخستین نفری بودم که بعد از انقلاب اسلامی جشنواره فیلم سینمایی کشور عزیزمان ایران را در اتریش برگزار کردم. چون هیچ کدام از دوستان نتوانستند چنین کاری انجام دهند.امیدوارم مهمانانی که دعوت می شوند و یا تئاترهایی که برگزار می کنند از کیفیت خوبی برخوردار باشند. از الان نمی توانم قضاوت کنم که خوب می شود یا نه،اما دوباره پوستر به خاطرم می آید که فاجعه هست. منوی پیتزافروشی ها بهتر از این پوستر است! از آقای شفیعی و پیمان شریعتی خواهش می کنم دخالت کنند، چون هم وظیفه ارزش است و هم سلیقه ارزش بهتر است! شاید هم می خواهند سلب مسوولیت کنند و بگویند: ما به بازیگران و صورت های معروف گفتیم که خودشان کار کنند!

وی افزود:اگر مخاطب، تئاتر بَد ببیند، آن نمایش تمام می شود و او از سالن خارج می شود و فراموش می کند، ولی پوستر چسبیده به دیوار می ماند و آینه دِق است! من جدول و لیست کارهایی که اجرا می شود را نمی دانم. در جشنواره بین المللی تئاتر کودک همدان کیفیت کارها خوب بود و نمایش های باکیفیتی از سایر کشورها حضور داشت. استعدادهای خوب ایرانی هم حاضر بودند.

کارگردان نمایش «انتری که لوطیش مُرد» در آخر گفت: اینجا جشنواره ها را بدون بازیگران و صورت های معروف برگزار می کنند. کسی که در راس قرار می گیرد با همه مخالف است! سه سال پیش در جشنواره فیلم فجر ما را راه نمی دادند! یکی را از این بنگاه ها را جلوی در گذاشته بودند و می گفتند هر کسی بلیت ندارد داخل نشود! جشنواره تئاتر و سینما در وهله اول جهت بازیگران و صورت های معروف آن کشور هست. متاسفم که بازیگران و صورت های معروف ما زمانی که باید، دخالت نمی کنند. ما باید مسوولیت هنر را بپذیریم. تا هنگامی که تولید کننده هنر هستیم، مسوولیت به عهده ماست چه خوب باشد، چه بد.

واژه های کلیدی: تئاتر | سینما | نمایش | پوستر | جشنواره | سینمایی | بازیگران | طراحی پوستر | جشنواره فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz