پاييز تبلت اندرویدی کامپیوتر gaming cloud

پاييز: تبلت اندرویدی کامپیوتر gaming cloud liquidsky

گت بلاگز اخبار حوادث اعتمادی که منجر به ترساندن شد

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: فردی که از طریق اینترنت نسبت به هتک حیثیت افراد اقدام می‌کرد، به وسیله مأموران پلیس فتا دستگیر شد. 

اعتمادی که منجر به ترساندن شد

عبارات مهم : ارسال

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: فردی که از طریق اینترنت نسبت به هتک حیثیت افراد اقدام می کرد، به وسیله مأموران پلیس فتا دستگیر شد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ «امین یادگارنژاد» در تشریح شرح این خبر گفت: در پی شکایت زن جوان 17 ساله ای و اعلام این که مدتی پیش شخصی ناشناسی با ارسال تعدادی تصویر و فیلم شخصی از طریق اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … نسبت به ترساندن و اخاذی از وی را اقدام کرده که این امر موجب هتک حیثیت ایشان شده است است که عنوان در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات علمی، پلیسی و با بررسی های به عمل آمده به وسیله کارشناسان این پلیس مشخص شد پسر جوان 26 ساله ای نسبت به ارسال تصویر و فیلم به دختر جوان اقدام کرده در حالی که شاکیه اذعان داشته که هیچ گونه شناختی از متهم نداشته است.

اعتمادی که منجر به ترساندن شد

یادگارنژاد ادامه داد: بعد از شناسایی متهم، دختر جوان اعلام کرد که مدتی پیش، از طریق یکی از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … با پسری آشنا شده است و به جهت آشنایی زیاد جهت ازدواج اقدام به ارسال تصویر های شخصی جهت وی کرده تا این که بعد از گذشت مدت محدودی به علل شخصی نسبت به قطع رابطه با آن پسر اقدام کرده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان در ادامه خاطرنشان کرد: به همین جهت و با هماهنگی مقام قضایی متهم دستگیر شد که در ابتدا منکر هر گونه بزه ارتکابی بوده ولی با توجه به ادله دیجیتالی، در بازجویی های انجام شده است اذعان داشت که طی ترفندی از دختر فیلم گرفته تا از این طریق وی را مجبور به برقراری رابطه در آینده کند، از این رو بعد از این بعد از قطع دوستی اقدام به پخش فیلم ها کرده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: فردی که از طریق اینترنت نسبت به هتک حیثیت افراد اقدام می‌کرد، به وسیله مأموران پلیس فتا دستگیر شد. 

یادگارنژاد با اشاره به ماده 17 قانون جرایم رایانه ای تصریح کرد: اگر کسی به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی، صوت یا تصویر یا فیلم شخصی یا خانوادگی و یا هر رازها دیگری را بدون رضایت طرف جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

وی یادآور شد: از شهروندان به خاص زنان جوان می خواهیم در اینترنت تحت هیچ عنوان به افرادی که با وعده های دروغین مثل ازدواج قصد نزدیک شدن به آنها را دارند اعتماد نکرده و اطلاعات شخصی خود را جهت آن ها ارسال نکنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در اینترنت آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، قسمت ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

اعتمادی که منجر به ترساندن شد

واژه های کلیدی: ارسال | تصویر | اینترنت | برقراری رابطه | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz